Jakub Sojat

Jakub Sojat

Jakub Sojat – terapeuta masażu tkanek głębokich . W klinice Fizjosport pracuje, gdzie zdobywa doświadczenie w pracy klinicznej oraz może uczyć się od najlepszych! Jakub jest specjalistą w zakresie technik tkanek miękkich. Specjalizuje się w technikach powięziowych oraz masażu tkanek głebokich i głebokim masażu poprzecznym. Od 2017 roku prężnie rozwija się w zakresie fizjoterapii odbywając wiele praktyk i działając w formie wolontariatu w rehabilitacji. Co więcej rozwija pracę naukową, publikując artykuły naukowe wraz z zespołem naszej kliniki oraz kołem naukowym. Jakub jest członkiem Studenckiego Towarzystwa Naukowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz członkiem Koła Naukowego działającego przy Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej WNoZ, ŚUM w Katowicach. Uczestnik i prelegent wielu konferencji naukowych m.in. IMSC Cracow, Konferencji Terapeutów Manualnych NOMPT PL. Dodatkowo asystuje doktorowi n. med. Michałowi Szlęzakowi podczas kursów anatomii prosektoryjnej oraz w trakcie preparacji, czy przeprowadzanych badań naukowych w prosektorium. Pogłębia swoją wiedzę z zakresu anatomii prawidłowej człowieka, fizjologii, medycznego treningu terapeutycznego oraz pasjonuje się anatomią oraz terapią manualną. 

Kursy i szkolenia:

  • 2017 – kurs masażu bańką chińską

  • 2018 – kurs masażu klasycznego I, II, III stopnia, zakończony egzaminem

  • 2019 – kurs masażu specjalistycznego 

  • 2018/2019 – kurs anatomii prosektoryjnej: kończyna górna, klatka piersiowa/kręgosłup, kończyna dolna – dr n.med. Michał Szlęzak MT

  • 2019 – kurs anatomii palpacyjnej – Adrian Pudołek D.O.

Osiągnięcia naukowe:

  • – 2019 – I miejsce w sesji fizjoterapeutycznej International Medical Students Conference, Cracow 25-27th2019, za pracę: „ Istotność różnic wyprostu stawu kolanowego u pacjentów z uszkodzonym więzadłem krzyżowym przednim a kończyną zdrową w badaniu czynnym i biernym”.

Comments are closed.