Terapia uroginekologiczna

Problem nietrzymania moczu dotyczy przede wszystkim kobiet i ujawnia się zarówno w wieku rozrodczym i pomenopauzalnym. Dolegliwość ta wywiera niekorzystny wpływ na jakość życia. Badania jednoznacznie pokazują, że przy braku terapii u większości pacjentów następuje pogłębienie „problemu”, który powoduje przejście do II i III stopnia nietrzymania moczu.

Terapia pacjentek wymaga w pierwszej kolejności wnikliwej i specjalistycznej diagnostyki oraz w dalszej kolejności stworzenia bardzo dokładnego i indywidualnego planu terapeutycznego. Leczenie fizjoterapeutyczne opiera się głównie na normalizacji napięcia mięśni miednicy mniejszej, poprawy funkcji mięśni tułowia oraz normalizacji ustawienia cewki i pochwy w przestrzeni w miednicy mniejszej.

Wśród naszych terapeutów problemem tym zajmuje się mgr Barbara Szlęzak oraz mgr Martyna Bryłka. Wszelkie badania i terapie opieramy na wnikliwych analizach prosektoryjnych, anatomicznych przeprowadzanych dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Jeśli Państwo decydują się na leczenie związane z tym problemem, sugerujemy od razu zapisywać się do wyżej wymienionych terapeutek.

Dodatkowo zespół ten zajmuje się problemem rozejścia mięśnia prostego brzucha kobiet zarówno w okresie ciąży jak i po porodzie. Terapia polega przede wszystkim na normalizacji napięcia mięśni brzucha, poprawy ich funkcji oraz korekcji postawy ciała.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt