Idea połączenia dwóch kursów czyli diagnostyki obrazowej z anatomią palpacyjną nie była przypadkowa, ponieważ tylko połączenie tych dwóch metod daje nam pewność weryfikacji danej struktury. Anatomia palpacyjna pozwala na subiektywną ocenę tak ważną w pracy klinicznej, natomiast USG,TK, MRI oraz RTG pozwala obiektywnie ocenić struktury anatomiczne.
Na kursie w momentach niepewności np. jeśli kursant nie będzie pewny czy ma do czynienia z mięśniem zginaczem łokciowym nadgarstka czy mięśniem zginaczem powierzchownym palców, będzie od razu możliwość weryfikacji na aparacie USG i pozbycia się wszelkich wątpliwości. Poszczególne przekroje w rezonansie oraz tomografii przyspieszają proces uczenia się oraz umożliwią weryfikację.Dodatkowo badanie USG możemy wykonać w ruchu i ocenić zachowanie się danej struktury w dynamice np. by sprawdzić czy nie dochodzi do nieprawidłowego ślizgu powięzi lub braku preaktywacji mięśnia np. mięśnia poprzecznego brzucha.
Kurs składa się z trzech modułów, z których każdy trwa dwa dni.
Moduł 1 - obejmuje struktury anatomiczne, mówiąc najprościej, ustawione powyżej przepony oraz kręgu Th12: klatka piersiowa oraz jej zawartość, obręcz barkowa, kończyna górna, szyja, kark oraz głowa
Moduł II - Obejmuje struktury anatomiczne ustawione poniżej przepony oraz kręgu Th12: ściany brzucha oraz zawartość jamy brzusznej i miednicy, obręcz biodrowa oraz kończyna dolna
fizjoterapeutów oraz osteopatów, którzy swoją wiedzę czerpią z codziennego doświadczenia w pracy z pacjentami oraz licznych przeprowadzonych sekcji i pracy w roli wykładowcy anatomii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz na AWF w Katowicach.
fizjoterapeutów, osteopatów oraz studentów fizjoterapii
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność wpłat.