Historia

Adam Mielczarek

asystent fizjoterapeuta / terapeuta, koordynator do spraw naukowych w Centrum Medycyny i Fizjoterapii „Fizjosport Michał Szlęzak”. Absolwent szkoły masażu w Bytomiu, gdzie ukończył i zdobył dyplom zawodowy masażysty. Od 2018r. zdobywał doświadczenie w pracy klinicznej, w ośrodkach rehabilitacyjnych. W firmie „Fizjosport”, kontynuuje swoją przygodę z fizjoterapią od 2021r. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, dzięki kursom prowadzonym w Fizjosporcie oraz czynnym uczestniczeniem w tworzeniu publikacji naukowych.

Adama interesuje ortopedia oraz neurologia, przez co w głównej mierze pracuje z pacjentami z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi. Ponad to intryguje go medycyna sportowa. Od 2022r. współpracuje z drużyną Piasta Gliwice Futsal, gdzie pełni rolę opieki medycznej zawodników. Umożliwiło mu to wnikliwą obserwację biomechaniki ruchu sportowców oraz ich zachowania na boisku, jak i poza nim.

W trakcie współpracy z Piastem Gliwice Futsal, Adam ma możliwość poznawania różnych podejść zawodników do fizjoterapii zagranicy, dzięki wyjazdom do Grecji, Kosowa oraz Hiszpanii na rozgrywki Ligi Mistrzów Futsalu. Poza pracą w Fizjosporcie, Adam należy do koła naukowego Zakładu Anatomii Prawidłowej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Umożliwia mu to pogłębianie wiedzy z zakresu anatomii, a zarazem możliwość przekazywania ciekawostek z anatomii dzieciom i dorosłym, podczas wielu wydarzeń naukowych.

KURSY I SZKOLENIA

  • Dwuletnia szkoła masażu ELPAX Bytom
  • FDM taping
  • Trzymodułowe warsztaty z suchego igłowania
  • Kurs Terapii Wisceralnej

Fizjosport Michał Ślęzak © 2023 Created by Webiko