Anatomia palpacyjna, diagnostyka obrazowa

Czym wyróżnia
się nasz kurs?

Idea połączenia dwóch kursów czyli diagnostyki obrazowej z anatomią palpacyjną nie była przypadkowa, ponieważ tylko połączenie tych dwóch metod daje nam pewność weryfikacji danej struktury. Anatomia palpacyjna pozwala na subiektywną ocenę tak ważną w pracy klinicznej, natomiast USG,TK, MRI oraz RTG pozwala obiektywnie ocenić struktury anatomiczne.

Na kursie w momentach niepewności np. jeśli kursant nie będzie pewny czy ma do czynienia z mięśniem zginaczem łokciowym nadgarstka czy mięśniem zginaczem powierzchownym palców, będzie od razu możliwość weryfikacji na aparacie USG i pozbycia się wszelkich wątpliwości. Poszczególne przekroje w rezonansie oraz tomografii przyspieszają proces uczenia się oraz umożliwią weryfikację.Dodatkowo badanie USG możemy wykonać w ruchu i ocenić zachowanie się danej struktury w dynamice np. by sprawdzić czy nie dochodzi do nieprawidłowego ślizgu powięzi lub braku preaktywacji mięśnia np. mięśnia poprzecznego brzucha.

Opis szkolenia

Kurs składa się z trzech modułów, z których każdy trwa dwa dni.

Moduł 1 - obejmuje struktury anatomiczne, mówiąc najprościej, ustawione powyżej przepony oraz kręgu Th12: klatka piersiowa oraz jej zawartość, obręcz barkowa, kończyna górna, szyja, kark oraz głowa

Moduł II - Obejmuje struktury anatomiczne ustawione poniżej przepony oraz kręgu Th12: ściany brzucha oraz zawartość jamy brzusznej i miednicy, obręcz biodrowa oraz kończyna dolna

Kurs prowadzony przez:

fizjoterapeutów oraz osteopatów, którzy swoją wiedzę czerpią z codziennego doświadczenia w pracy z pacjentami oraz licznych przeprowadzonych sekcji i pracy w roli wykładowcy anatomii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz na AWF w Katowicach.

Kurs skierowany do:

fizjoterapeutów, osteopatów oraz studentów fizjoterapii

Prowadzący

Ceny i Terminy

MODUŁ I

1050
16-17.09.2023
Gliwice, ul. Sobieskiego 10/2

MODUŁ II

1050
21-22.10.2023
Gliwice, ul. Sobieskiego 10/2

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność wpłat. 

Fizjosport Michał Ślęzak © 2023 Created by Webiko