Medyczny Trening Terapeutyczny

MTT

Ważną i nieodłączną częścią pracy fizjoterapeuty jest medyczny trening terapeutyczny. Mądrze zaplanowany i dobrze poprowadzony trening często daje niesamowite efekty terapeutyczne, objawiające się zmniejszeniem dolegliwości bólowych, zwiększeniem zakresu ruchomości stawów, poprawą kontroli motorycznej oraz często przez nas nieanalizowanym skutkiem – wyrzutem hormonów, poprawą pracy narządów wewnętrznych oraz modyfikacją funkcji ośrodkowego układu nerwowego.

Pacjenci, którym został prawidłowo przeprowadzony taki trening pod okiem kompetentnego fizjoterapeuty mają też możliwość samodzielnego wykonywania zaleconych ćwiczeń w domu, co jest kluczowym elementem terapii. 

Opis szkolenia

Doświadczenie w dziedzinie prowadzenia szkoleń pozwoliło nam na wychwycenie niedoskonałości prowadzonych kursów. Zauważyliśmy konieczność zmiany dotychczasowych warsztatów, wymuszoną przez uwagi kursantów oraz potrzebę ciągłego doskonalenia wykonywanej terapii. Dlatego też zapraszamy na nową odsłonę szkolenia. Początkowo szkolenie było skierowane tylko do fizjoterapeutów, którzy ukończyli kurs terapii manualnej (MTI), obecnie kurs skierowany jest do wszystkich fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii.

Na kursie poruszymy złożone zagadnienia takie jak np. stabilizacja centralna z napięciem mięśnia poprzecznego brzucha z weryfikacją USG. Na szkoleniu zajmiemy się zarówno ćwiczeniami lokalnymi dotyczącymi konkretnej struktury np. L4/L5 oraz nakładającym się na to treningiem globalnym. Bardzo mocno skupimy się na jakości wykonywanych ćwiczeń, ponieważ doświadczenie pozwoliło nam zauważyć, że długofalowe efekty daje tylko dążenie do perfekcji wykonywanego treningu, tj. osiowość kończyn, napięcie powłok brzusznych, oddech, choć kluczowy często pomijany.

Jako, że codziennie mamy do czynienia z pacjentami w warunkach gabinetowych i odnosimy zarówno sukcesy jak i porażki terapeutyczne wszystkie zagadnienia będziemy omawiać w ujęciu klinicznym, które dla nas praktyków fizjoterapii jest szczególnie ważne. Na szkoleniu będzie możliwość obserwacji pracy prawdziwego pacjenta przez terapeutę prowadzącego w odniesieniu do zagadnień kursowych.

Kurs prowadzony przez:

doświadczonych fizjoterapeutów, którzy swoją wiedzę czerpią zcodziennej pracy z pacjentami oraz dzięki prowadzeniu wykładów głównie z dziedziny anatomii na uczelniach wyższych

Szczegółowy rozkład kursu

Szkolenie składa się z czterech dwudniowych modułów, których plan znajduje się poniżej.

Ceny i Terminy

MODUŁ I

1050
09-10.09.2023
Gliwice, ul. Sobieskiego 10/2
Mgr Anna Szal
Dr n.med. Michał Szlęzak
Mgr Kacper Warakomski

MODUŁ II

1050
23-24.09.2023
Gliwice, ul. Sobieskiego 10/2
Mgr Anna Szal
Dr n.med. Michał Szlęzak
Mgr Kacper Warakomski

MODUŁ III

1050
18-19.11.2023
Gliwice, ul. Sobieskiego 10/2
Mgr Anna Szal
Dr n.med. Michał Szlęzak
Mgr Kacper Warakomski

MODUŁ IV

1050
02-03.12.2023
Gliwice, ul. Sobieskiego 10/2
Mgr Anna Szal
Dr n.med. Michał Szlęzak
Mgr Kacper Warakomski

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność wpłat. 

FAQ

FAQ

Kurs jest skierowany do kurs skierowany jest do wszystkich fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii

Kurs jest prowadzony przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy swoją wiedzę czerpią z codziennej pracy z pacjentami oraz dzięki prowadzeniu wykładów głównie z dziedziny anatomii na uczelniach wyższych

Materiały kursowe zostaną udostępnione kursantom po dokonanej opłacie na 30 dni przed szkoleniem

Kurs obejmuje 27 godzin lekcyjnych podczas jednego modułu, dając 81 godzin lekcyjnych całego kursu

Test wejściowy zostanie przeprowadzony w pierwszym dniu kursowym. Test ma za zadanie sprawdzić znajomość topografii struktur anatomicznych oraz podstaw medycznego treningu terapeutycznego.

  • Szkolenie zawiera część praktyczną wykonywaną przez kursantów, która wymaga stroju sportowego,
  • Prosimy o zabranie laptopów lub tabletów ze względu na materiały udostępniane w formie elektronicznej na naszej platformie
  • Sugerujemy zapoznanie się z przedstawionymi treściami i przyswojenie ich, ze względu na przeprowadzane  testy wejściowe

Fizjosport Michał Ślęzak © 2023 Created by Webiko